Obrazy pánů Jana Hrini a Antonína Arnolda

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2010 > Obrazy pánů Jana Hrini a Antonína Arnolda

Již podruhé vystavovali v Tachlovicích své práce dva amatérští malíři, jejichž obrázky potěší oko.  Letos však pánové Jan Hriň a Antonín Arnold v sobotu 4.září otevírali svou první společnou výstavu.

Slavnostního zahájení, kterého se ujala místostarostka obce paní Vladimíra Horáková, se zúčastnily na tři desítky příznivců realistické kresby obou autorů. Po krátkém úvodu, který byl věnovaný počátkům tvorby pan Hriň i pan Arnold poděkovali organizátorům akce ze spolku TOPAS a svým rodinám za trpělivost s jejich tak časově náročným koníčkem. Překvapením pro malíře byla zazpívaná lidová píseň o padlém šuhaji v podání manželky pana Hrině Stáni, kterou oběma věnovala.

Slavnostní vernisáž dále probíhala v duchu příjemného setkání se sklenkou vína a drobného občerstvení. Krátká zastavení u nejzajímavějších obrazů okořeňovali autoři zajímavými příběhy, třeba o tom, jak obrázek nahradil jednomu z přátel manželku, když zůstal bez ženy, nebo o tom, jak fantazie vykreslila z hromady kamení astronauta.

V neděli 5.září, kdy probíhal v Tachlovicích již tradiční závod historických vozidel Tachlovický trojúhelník, zavítaly na výstavu obrazů další desítky návštěvníků. Po prvotním rozčarování, že výstava není věnována motorismu, jak předpokládali, se však většinou nechali strhnout paletou barev, květů a malebných krajinek a odcházeli s příjemným zážitkem, který zpestřil jejich pobyt v Tachlovicích. O tom svědčí pochvalné reakce zaznamenané v návštěvní knize, která oba autory chválí, za entuziasmus a pečlivost, jež z jejich prací vyzařují.

V úterý navštívili výstavu žáci tachlovické školy. Ze záblesku jejich očí se dal vyčíst zájem  a možná, že některého z dnešních školáků výstava inspiruje natolik, že za pár let bude vystavovat svoje prvotiny sám. A to je další důvod, proč podobné akce i na té nejnižší regionální úrovni pořádat. Nejenom pro potěšení a jako uznání  autorům, ale i coby námět  pro ty nejmladší, jak aktivně a zajímavě trávit volný čas.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily