Humanitární sbírky

TOPAS > Pomáháme ostatním > Humanitární sbírky

Diakonie Broumov.jpg Poprvé byla obec Tachlovice oslovena  humanitární oraganizací Diakonie Broumov v roce 2006. Spolek TOPAS se ujal organizace sbírky starého oblečení, bot, přikrývek a  povlečení  a tak občané mohli darovat nepotřebné věci na dobré účely. Snad i díky dobře zvolenému termínu a místu sběru (v době voleb na OÚ ) se sebralo hned první rok velké množství potřebných svršků, dek a bot.

Diakonie Broumov si pro téměř 50 pytlů převážně s oblečením přijela hned následující týden. Pracovníci organizace projevili uznání nad tím, že tak malá obec dala dohromady tolik materiálu. Z okolních vesnic, které byly osloveny také jsme byli tehdy jediní,kteří se akce zúčastnili a sbírku uspořádali.

Od té doby se sbírky starého textilu a  ošacení konají i v obcích okolí. Rozšířily se i sběrné kontejnery, které jsou umístěny na velkých parkovištích u obchodních center. Myšlenka pomoci sociálně slabým právě cestou sbírek starého ošacení se rychle ujala a rozšířila. Jsme rádi, že jsme mohli být při tom. Všem kteří pomohli a  stále pomáhají děkujeme.

Plakát se sbírky z roku 2006

Zkušenosti s pořádáním sbírek pro humanitární účely však náš spolek má už z roku 2002. Tehdy jsme společně s obecním úřadem organizovali sbírku pro oběti katastrofálních povodní.  Občané se zapojili ve velkém. Přesný počet přikrývek, čistících prostředků, ale vůbec všeho co bylo potřeba, společně s nemalým finančním obnosem je zapsán vobecní kronice. Prostředky byly doeslány obcím, které měly tu smůlu, že stály v cestě vodnímu živlu.

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily