Poděkování žákům ZŠ Nučice

TOPAS > Pomáháme ostatním > Adopce na dálku > Poděkování žákům ZŠ Nučice
Velké poděkování "adoptivním rodičům"           29.6.2007

Pátek 29.června  znamenal pro žáky 9. třídy ZŠ v Nučicích velké loučení. Výborný kolektiv 26 kluků a holek se loučil nejen se svou školou, která je předává do rukou středních škol a učilišť, ale i se svou adoptivní dcerou D`szouza Preethinesha, která je jen o několik málo let mladší než oni sami.

Před třemi lety se tehdy dvanáctiletí žáci rozhodli, zapojit se do projektu Občánek na dálku, který organizoval spolek TOPAS v sousední vsi Tachlovice. Tam byly také děti se svým třídním učitelem panem Magulou pozváni, aby si prohlídly informační výstavu o projektu adopce na dálku, v rámci níž je finančně  podporováno vzdělání konkrétních dětí z nejchudších států světa. Děti se pro nápad pomoci, tam kde je to třeba, nadchly a připojily se k obci Tachlovice, která se rozhodla pod svá rodičovská křídla schovat jedno dítě z Indie. Děti vybraly tehdy 10letou dívku, pro níž pravidelně  mezi sebou vybíraly 500,- Kč měsíčně. Díky své štědré pomoci se staly hlavními sponzory dívčiny péče.

Vedle nich také pravidelně přispívá Základní škola v Tachlovicích, která z ročního sběru starého papíru věnuje 2x ročně také 500,- Kč a spolek TOPAS, který část svých příjmů věnuje na konto adoptované dívky. Nad celou akcí pak přebírá záštitu místní obecní úřad.

A právě zástupci obce pan starosta Mareš a  místostarostka Horáková, která je současně jednatelkou spolku TOPAS, přišli poslední den školního roku vyjádřit poděkování a velké uznání nad tímto skvělým počinem mladých lidí, který je dobrým příkladem nejen pro jejich vrstevníky, ale pro lidi všech generacích. V prostorách Obecního úřadu v Nučicích, kam děti pozval starosta obce Nučice pan Kadlec proběhlo loučení, při kterém studenti vedle pamětních listů a mnoha rad do života dostaly i  velký dort s fotografií adoptované holčičky.

Závěrem snad jen dodat přání ať se dětem v dalších letech daří a ať oni sami pomoc v nouzi nikdy nemusí potřebovat.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily