Slet čarodějnic pro malé i velké

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2011 > Slet čarodějnic pro malé i velké
Čarodějnický slet odčaroval i špatné počasí


Vzhledem k tomu, že se několik dnů před avizovaným termínem honili všichni čerti měly čarodějnice strach, že se jim jejich slet nepodaří. Počasí zpočátku příliš nepřálo, mrak se honily avšak čarodějnice použily všchna svá kouzla a úderem čtvrté se nebe zklidnilo a  slet mohl začít v plné parádě.


Jako první vystoupil před malé čaroděje mitr sokolník, který předvedl kouzla se svými opeřenými svěřenci. Vyprávěl o jejich návycích a ptačích potřebách a děti si mohly obrovské ptáky samy pohladit nebo se s nimi vyfotografovat. Úderem čtvrté započala promenáda všech čarodějů.  Z řad dospělých byla vybrána 11 člená porota, která vybrala 3 hlavní čaroděje a čarodějnice, které budou vládnout svému rodu celý rok a následně i 9 členů čarodějného vedení, kteří byli oceněni šerpou a dětským šampaňským.
Odpolední slavnostní slet zpetřilo i vystoupení dětského pěveckého sboru Barvínek. Ten byl přítomnými pochválen za krásné umístění v regionální soutěži Jarní petrklíč a společně se nejen zpívalo, ale i oslavovalo.

V průběhu celého odpoledne hrála prima dětská muzika a tančilo se a v pískovišti začala i soutěž v hledání kouzelných grošíků. K zakoupení byla řada cukrovinek s čarodějnou tematikou.

O půl sedmé se prohodily CD-čka s dětskou hudbou za county muziku a všichni malí i velcí se započali shromažďovat u obrovské hranice na jejímž vrcholu trůnila čarodějnice, která v letošním roce ukončila svou vládu. Dětští návštěvnící sletu, kteří přišli nejenom z Tachlovic, ale ze širokého okolí, se po zapálení hranice pomalu odebrali domů. Dospělí, kteří nikam nespěchali nebo  se později vrátili se společně při ohni s kalíškem vína či piva bavili do pozdních nočních hodin.

Podle mnohých se akce zdařila o čemž svědčí i veliká účast. A tak se organizátoři už nyní těšína slet v příštím roce.

Plakát

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily