Tachlovický courák

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2011 > Tachlovický courák

Tachlovičtí opět přivítali jaro po svém. Den před jeho oficiálním začátkem vyrazili na dobrodružně poznávací výpravu do Mexika. Ano, správně, trasa Tachlovice -Mexiko není pro našince žádný problém. Dá se dokonce zvládnout za necelou hodinku.

Mexiko navštívené více jak 70 obyvateli Tachlovic v neděli 20.března  totiž není exotická země v Latinské Americe, ale místní název šikovně ukrytého koutku přírody, nedaleko obce Chýnice.

Cesta byla opět klikatá a náročná. Od obecního úřadu se vyrazilo po louce na Vinohrádek, odtud podél remízku do Skály. Tam se všichni výletníci díky rychlé spojce Petru Skoupému, posilnili opékanými špekáčky a limonádou a pak se šlo společně na tajné místo Mexiko. Za lesním porostem v kopci a skále je totiž ukrytá nenápadná jeskyně, která čekala na své objevitele.  Zvláště ti nejmenší měli oči na vrch hlavy, když cestičkou osvětlenou svíčkami vstupovali do hlubiny jeskyně, kde jim společnost dělali spící netopýři. Návrat zpět do Tachlovic pak byl ve znamení povídání a zážitků, které rozehrály dětskou fantazii.

I když počasí ještě v sobotu nevypadalo, že se umoudří, v neděli naštěstí sluníčko vykouklo a tak se pochod uskutečnil v plné pohodě a spokojenosti všech zúčastněných.

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2023 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily