Tachlovická hrouda

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2012 > Tachlovická hrouda

plakát.jpgSpolečně s nově vznikajícím spolkem Veteran traktor Tachlovice jsme se stali pořadateli 1. ročníku Tachlovické hroudy aneb srazu traktorů .

Akce se konala v sobotu 8. září od 10 hodin na poli za budovou ZŠ a MŠ Tachlovice, které na akci zdarma poskytl pan Ing. Michálek.

Sraz traktorů byl v Tachlovicích pojímán spíše jako oslava těchto nepostradatelných pomocníků v zemědělství  a ukázka jejich technických parametrů a výkonnosti, než jako pouťové odpoledne. Ale i když se stroje ukazovaly celý den hlavně při práci, nechyběla ani zábava  pro nejmenší. Klasické staročeské občerstvení a stánky s medem, perníčky, sýry, klobásami,koláči a zajímavostmi z kraje jistě potěšily celou rodinu.

Náš spolek zajišťoval hlavně to, aby se návštěvníci dobře a s chutí občerstvili. Připravili jsme pro ně šťavnaté řízky, pikantní špízy i klasický guláš. K tomu nám byla k dispozici školní jídelna, jejíž prostory, vybavení, ale i ochotné pracovnice, nám s přípravou a samotným kuchtěním značně pomohly. K pití bylo pivo značky Bernard a Staropramen a točená malinovka. Pro nejmenší bylo k mání spousta sladkostí.

Přátelé z Veteran Traktoru Tachlovice se starali hlavně o technickou stránku. Pozvali účastníky, připravili pole, vyznačili dráhu, promysleli program a hlavně v průběhu dne měli vše pod kontrolou. To vše přispělo k hladkému průběhu,  při němž se nikomu nic nestalo a i díky krásnému počasí, byla nálada po celý den příjemná.

S ohledem na téměř osm stovek návštěvníků, kteří na akci zavítali nejen z obce, ale i širokého okolí si troufáme označit tento první ročník za úspěšný.  Jsme si vědomi, že i sami na sebe jsme si nastavili poměrně vysokou laťku, kterou se budeme snažit v příštím ročníku neshodit, ba naopak :)

 

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2022 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily