Rozsvěcení vánočního stromečku

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2012 > Rozsvěcení vánočního stromečku

pozvánka.jpg

 

 

 

 

 

 

Již tradiční Rozsvěcení vánočního stromečku se konalo první adventní neděli, tj. 2.prosince od 16.00 hod na Jakubské návsi.

Výbornou náladu při samotných přípravách i před vystoupením dětí udělalo duo Míla  Míla, kteří hráli na klávesy, trubku a zpívali.

Slavnostní program připravily však hlavně děti z místní MŠ a ZŠ a pěvecký sbor Barvínek. Malí umělci vystupovali na improvizovaném podiu, aby na ně dav čítající více jak 400 hlav viděl.

Velkou podívanou však bylo i vystoupení dívčího tria Iluzia, které do Tachlovic přivezlo ohnivou show. Ta se konala v samém středu Jakubské návsi. Projíždějící vozy byly přesměrovávány okolo, ale i tak mnozí řidiči vystoupili a na úžasné vystoupení se dívali společně s přítomnými.

Po  ohnivém divadle se za zvuků trubky ( Tichá noc v podání paní Razkové) a cinkajícího zvonečku rozsvítila jedlička, která byla na Jakubské návsi zazasena v roce 2000 jako strom tisíciletí.

A pak již přišla dlouho očekávaná chvíle. Za dětmi přijšel Mikuláš se svým doprovodem a rozdával nadílku. Rozdalo se více jak 140 balíčků plných sladkostí. Po nadílce se účastníci akce naposledy pokochali dřevěným betlémem pod stromkem a kolem půl šesté se náves vyprázdnila.

V průběhu odpoledne bylo možné zakoupit na vánočním minitržišti vánoční dekorace,adventní věnce, šité i háčkované ozdoby a perníčky. Dospěláci se měli možnost zdarma zahřát svařeným vínem, děti pak telým čajem.

Celým podvečerem vtipně a svižně provázela Jana Hilleová a Petr Skoupý.

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily