Posvícenský koncert k výročí kostela

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2012 > Posvícenský koncert k výročí kostela

V neděli 14.října 2012 uběhlo přesně 270 let od vysvědcení tachlovického kostela sv. Jakuba většího. Farnost ve spolupráci s Obecím úřadem v Tachlovicích a spolkem TOPAS zorganizovala slavnostní koncert, kterým si toto výročí připomněla. Účinkujícím byl pražský pěvecký sbor Sponte Sua.

SPONTE SUA ( z latiny - z vlastní vůle, dobrovolně) je smíšený pěvecký sbor, nezávislé společenství rodičů, dětí a přátel. Vznik sboru je spojen s rokem 1968 a jeho sbormistrem je od založení Mgr. Jan Lejsal, který působil jako fagotista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Stálé jádro sboru tvoří z velké většiny jeho zakládající členové, jejich rodiny a přátelé. Dnešních asi čtyřicet členů tvoří 30 zpěvaček a 10 zpěváků, zastoupených v hlasech - soprán, alt, tenor a bas. Sbor je nezávislým tělesem a věnuje se působení v chrámech i činnosti koncertní. Zkouší jednou týdně v budově řádu Křižovníků u Karlova mostu.

Sponte sua.jpg

Věnuje se především duchovní písni,  jeho repertoár tvoří nejstarší památky církevní hudby , ale i spirituály, gospely a lidové písně. Důležitou součástí repertoáru je i soudobá hudební a textová tvorba jednoho ze zakládajících členů sboru - Jiřího Čermáka.

V Tachlovicích sbor vystupoval již v minulých letech v rámci adventních koncertů.

V kostele bylo ke shlédnutí několik výstavních panelů na jejichž ploše se návštěvníci koncertu nebo ranní mše mohli seznámit s historií kostela.

U příležitosti tradičního tachlovického posvícení čekalo na návštěvníky i malé občersvení v podobě klasických psvícenských koláčků.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily