Adventní věnce

I když to venku nevypadá, Zima a s ní spojené období Vánoc se kvapem přiblížily. Uvědomili si to i v Tachlovicích, kde tamní spolek Tachlovičtí občané a přátelé sobě uspořádal již 3. ročník Vázání adventních věnců.

Týden před 1.adventní nedělí se sešly ve společenské místnosti obecního úřadu  veskrze ženy ( i když i muži měli své zástupce), aby se navzájem nechaly inspirovat při výrobě tradičních adventních věnců. A opravdu jim společné tvoření napomohlo k nádherným výtvorům. Vedle klasických věnců, kde převažovala barva červená, zelená či zlatá, byly letos k vidění věnce ozdobené bílými a oranžovými dekoracemi, přírodním lýkem, břečťanem  nebo pomerančovými či jablečnými kolečky. A netvořily se jen věnce se 4 svíčkami. Vznikaly i jednoduché, ale nápadité svícny v květináči, zajímavé ploché kytice  nebo dekorace na hrob. Nejmenší děti, které šikovné maminky doprovázely, měly svůj samostatný stůl, kde vyráběly papírové řetězy na stromeček nebo si vánoční symboly samostatně malovaly.

K dispozici byl dostatek zelené chvoje, spousta umělých a přírodních dekorací,  korpusy a hlavně ochotné pomocnice, které poradily jak nejlépe navazovat zelené větvičky nebo bezpečně osadit věnec svíčkami. Přestože atmosféra byla ryze pracovní a nikdo u práce ani nedutal, závěrečné poděkování za uspořádání tvůrčího setkání, bylo pro pořadatelky důkazem, že se akce podařila a na jaře, mohou uspořádat Jarní dílny, kde se účastníci naučí další ze zajímavých výtvarných technik.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily