Tachlovický courák 09

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2009 > Tachlovický courák
Tachlovický courák     neděle 1.2. 2009

Pochod pro malé i velké po zasněženém okolí Tachlovic se uskutečnil v první únorovou neděli. Počasí vyšlo nádherně. Po dvou týdnech blátivého a deštivého počasí se Zima opět ukázala. Mrazík a sněhové přeháňky provázely výpravu složenou z téměř padesátky účastní.

Téměř polární výprava začala na Jakubské návsi , kde se sešliy zástupci všech generací. Nechyběli předškoláci, školáci, jejich rodiče i aktivní senioři. Cesta vedla loni upravenou polní Dolejší cestou na Dobříč, kde byla krátká zastávka u pomníčku Metr piv, umístěného před tamním rybníkem. Následoval nejtěžší úsek a to cesta Višňovka, která se po předcházejícím deštivém období proměnila v jednu dlohou ledovou dráhu.  Přestože pádů bylo nespočet, naštěstí si nikdo nepřivodil vážnější zranění.

Úspěšně se tak celá skupina dostala k bývalému zatopenému lomu Skála, kde už čekalo na občerstvení. Obětavý pan Martin  přivezl buřty a teplý čaj a než přišel první polárník, už plál malý táborák.  Krátká přestávka byla příjemná, ale výpravu čekala ještě poslední třetina pochodu. Rozdaly se tedy Čestné šlápoty - papírové přívěsky za účast na pochodu a pokračovalo se dál, směr Lada.  Někteří si cestu divokou křovinou zkrátili a vrátili se do Tachlovic přímo po silnic. Většina však zvládla hustý porost, výškové stoupání i maskované kluzké louže a krátce po 16.00 hodině dorazila ve zdraví to Tachlovic.

Vzhledem k tomu, že se nikdo cestou neztratil a domů si každý přinesl růžové tváře s přimrzlým úsměvem, je možné výpravu Tachlovický courák 3 považovat za úspěšnou . 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily