Posvícenský koncert

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2009 > Posvícenský koncert

Již po páté se tachlovické posvícení slavilo důstojně v kostele sv. Jakuba Většího, kam pozvala své kolegy paní Miloslava Razáková. Gregoriánský chorál prokládaný působivými náboženskými texty a varhaní improvizací se díky výborné akustice rozléhal kostelem v neděli 18.října.

 

Pozvání do Tachlovic přijal mužský pěvecký sbor při kostelu sv. Jakuba v Berouně Schola cantntorum pod vedením Jiřího Bešce. Zpěv doplnila recitací paní Jany  Stielové  a za varhany usedl stejně jako loni pan  Lukáš Petřvaldský. Paní Razáková uvedla celý program skladbou na trubku. Dříve než se tklivé zpěvy roznesly kostelem, pozdravil návštěvníky koncertu páter Glac, který několika větami připomněl historii tachlovických zvonů. Poslední dochovaný zvon byl totiž v letošním roce za finanční podpory místních podnikatelů renovován a u příležitosti oslav 775. let založení obce  slavnostně vysvěcen.

Poté už se posluchači pohroužili do tónů, které jsou velice staré avšak díky své hloubce a působivosti přetrvávají staletí. Hodinový koncert byl zakončen dlouhým potleskem pro všechny účinkující. Jelikož umělci vystupovali zcela bez nároku na finanční odměnu, mohl být výtěžek z koncertu věnován v plné výši na obnovu kostela. Jako poděkování za hudební zážitek pozvali tachlovičtí hudebníky na drobné pohoštění a každý dostal domů sladkou posvícenskou výslužku od místních hospodyň, které napekly nejen posvícenské koláčky, ale řadu dalších sladkých dobrot.

 

Program

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily