Karneval pro děti i dospělé

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2007 > Karneval pro děti i dospělé
Karneval          3.2.2007

V zasedací místnosti Obecního úřadu v Tachlovicích se v sobotu 3.února konalo karnevalové řádění masek. Nevelké prostory velice rychle zaplnilo 40 dětí, které přišly doprovodit rodiče i prarodiče. Pohádkové postavičky a masky zvířátek rychle obsadily taneční parket. Veselé písničky z pohádek i od táboráku v podání manželů Brejchových roztančily téměř všechny děti i nejednu maminku. Paní Brejchová s každou maskou udělala na mikrofon  rozhovor a masky se tak mohly představit v plné své kráse. Jelikož byly všechny kostýmy opravdu velice pěkné, nebylo možné určit jediného vítěze. A tak nakonec dostaly všechny děti na cestu balíček s ovocem a sladkostmi. A další cukrovinky si děti mohly vysoutěžit. Hanka Moštková a Marta Kučerová, instruktorky tachlovického oddílu Skautu, si pro děti nachystaly soutěže(hody na cíl, pojídání koláčků a lipíček na čas, nafukování balónků, pití brčkem).

Společně si všechny masky zatančily i známého "Ptáčka" a " Mašinku". Kdo je neuměl, ten se rychle naučil a tak v závěru tančil například Spiderman, Karkulky, žabičky , vodník, servírka, kovboj, pirát, kočičky, princ, Manka, Cipísek, panenka, Kašpárek, čaroděj, princeznička i Sněhurka se všemi trpaslíky jako profesionálové ze Star Dance. Spolek TOPAS, který akci pořádal, děkuje místní cukrářské firmě, která připravila dortíky k občerstvení  a koláčky  na dětský karneval věnovala zdarma.

I dospělý se přišli bavit. Od 19.00 hod se nevelká místnost zaplnila nejrůznějšími stvořeními, která si nezadala s fantazií dětí z odpoledne. Přišel čaroděj i Barman, mušketýr i exotická tanečnice, čarodějnice  se tulila k Ferdovi a Beruška, s květinářkou, a lehkou děvou rozdávaly úsměvy  na hasiče, stavaře, čerta či vojáka. Vyhlášení o nejkrásnější masku provedli všichni přítomni tajným hlasováním , z kterého jako vítěz vzešel pan Václav Švengr. Ten přišel za ovci a ve svém skoro 15 kg kostýmu statečně vydržel až do slavnostní promenády.

Jako obvykle nechyběla volenka, letos o to, co se v bufetu našlo. Nechyběla ani tombola o zajímavé ceny.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily