Výstava filmových plakátů A. Arnolda

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2007 > Výstava filmových plakátů A. Arnolda
Výstava filmových plakátů             8.-13.9.2007

V sobotu 8.září se v budově Obecního úřadu v Tachlovicích slavnostně otevřela výstava ručně kreslených plakátů Antonína Arnolda. Vernisáže se zúčastnilo více jak 50 obdivovatelů věčného životního elánu a kreativity 75letého rodáka z nedalekých Nučic. Výstavu zahájila krátkým projevem představitelka spolku TOPAS, který autorovi s realizací pomáhal, slečna Horáková, která pohovořila o životní závislosti pana Arnolda na filmu, k němuž je připoután ji 43 let. Tak dlouho je totiž promítačem v nučickém kině. Předtím tuto funkci zastával jeho otec, takže na rodinnou tradici aktivně navázal.

Plakáty staré více jak 40 let zvaly ve své době milovníky filmu do kina v Nučicích, budově Lidového domu. Ten letos slaví 85 od svého otevření. Kino v této budově, která pamatuje vedle školních představení a oficiálních shromáždění i účinkování divadelních souborů, započalo fungovat v roce 1923 a od té doby jede nepřetržitě. Historii tohoto, v současné době unikátního, provozu výstava také přibližuje. K vidění byl převíjecí stroj na ruční pohon, stará promítačka a velké množství dobových plakátů, filmových magazínů, brožurek s filmovou hudbou, vinylové desky s původní nahrávkou aj.

Výstavu navštívilo za její krátké trvání více jak 300 návštěvníků nejen z řad dospělých, ale i dětí, které obdivovaly zajímavé stroje a pestrost malovaných plakátů, které jsou tak odlišné od těch současných.

Je důležité připomenout, že tato expozice je jednou z prvních vlaštovek připomínající letošní 100.výročí kinematografie v Čechách. Plakáty Antonína Arnolda je možné shlédnout také od října ve foyeru kina Aero v Praze, kam bude na žádost organizátorů filmového festivalu přesunuta.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily