Vánoční dílna

Vánoční dílna v Tachlovicích poprvé              1.12.2007

Nejkrásnější svátky v roce jak se Vánocům říká se kvapem blíží. V neděli 2. prosince začalo období Adventu, které přestavuje pro věřící období zklidnění,rozjímání a příprav na oslavy narození Ježíška. V praxi však bývá praxe opačná a období 4 týdnů před štědrým dnem bývá pro většinu z nás nejhektičtějším obdobím roku.

V Tachlovicích se však spolek TOPAS postaral o to, aby se lidé měli možnost sejít a ve sváteční předvánoční náladě si adventní období užít tak jak se má. V klidu a v pohodě. Na prosinec nachystal tvořivé dílny pro ženy a děti, setkání u vánočního stromku pro všechny a adventní koncert v místním kostele pro milovníky zpěvu.

První akcí bylo setkání, určené především ženám a dívkám. V sobotu 1. prosince se společně,  v nevelkých prostorech zasedací místnosti obecního úřadu, učily vytvářet adventní věnce a svícny na slavnostně prostřený štědrovečerní stůl. Protože ženy - matky nemohou nechat své ratolesti bez dozoru, a hlídání není vždy po ruce, přišly s dětmi společně. Nejmenší měly možnost vyrábět ozdoby z medových plástů nebo klasické kroužkové řetězy z barevného papíru. Pro každého byl nachystán korpus, jedlová chvoj a  spousta červených, zlatých a přírodních přízdob, díky nimž a šikovným rukám vznikaly originální výtvory. Pro správnou náladu vyhrávali z CD přehrávače koledy a ženy alespoň na chvíli zapomněly na spěch  a shon, který je pravděpodobně brzy čeká.

Tvůrčí dílna, trvala téměř 3 hodiny. Ženy i děti odcházely spokojeni, v rukou nesly  krásné věnce, svícny a ozdobičky, které okrášlí stůl, dveře a vánoční stromeček. Vlastnoruční podíl na domácí výzdobě je jejich prvním společným dárkem. Dílna se v Tachlovicích pořádala poprvé, ale ne naposledy. Na jarní měsíce chystají členky spolku obdobné tvoření, tentokrát velikonočních dekorací.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily