Tachlovický courák s myslivci

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2007 > Tachlovický courák s myslivci
Tachlovický courák aneb po zelené nejdál dojdeš     9.4.2007

Již podruhé se v naší obci konal pochod nazvaný Tachlovický courák. Krásné jarní počasí zlákalo o velikonočním pondělí více jak 60 tachlovických občanů k jarní procházce. Na necelých 6 kilometrech se spolu příjemně bavili a společně strávili hezké odpoledne zástupci všech generacích. Nejstarší účastník totiž loni oslavil 80. narozeniny, kdežto ten nejmladší absolvoval celou cestu v kočárku.

Spolek TOPAS ve spolupráci s místním mysliveckým sdružením Březná zorganizoval  zábavně naučnou vycházku do okolí obce, při které se její účastníci mohli seznámit s chovem daňků v nedaleké oboře pana Musílka nebo s lesními stavbami pro zakrmování zvěře. Průvodcem pochodu byl zkušený myslivec pan Císl, který všem zvědavcům odpovídal na všetečné dotazy Děti i dospělí se tak například dozvěděly čemu se říká buchtování, co jsou to lesní kazatelny nebo kolik se v lese nachází krmelců.

Součástí pochodu bylo i vysazování stromků v katastru obce. Mladí i starší spojili své síly, aby dali prostor k růstu 150 sazeničkám habrů a javorů.

Pochod byl zpestřen táborákem a udělováním symbolických odměn. Těmi, tak jako i v minulém roce, byly čestné "šlápoty"- přívěsky na krk každému účastníkovi pochodu. Celá vycházka byla plánována na 3 hodiny chůze, ale slunečné počasí, hezká trasa a dobrá nálada způsobily, že téměř nikdo nespěchal domů. Organizátoři byli spokojení a již nyní slíbili, že další pochod na sebe nenechá dlouho čekat.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily