Lampionový průvod

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2007 > Lampionový průvod
Lampionový průvod          28.10.2007

V neděli 28.října prošel obcí lampiónový průvod, jehož účastníky byli děti, rodiče a všichni ti, kteří si připomněli Den samostatného českého státu.

Účastníci se sešli v 18.00 hod na autobusové zastávce Na Vrškách a protože  ten den proběhla zrovna změna času, byla již velká tma.  Proto se hned rozsvítily lampionky nejrůznějších tvarů a šlo se Karlštejnskou ulicí a Ořechovkou na Jakubskou náves k památníku padlých za 1. světové války. Tam položil věnec a zapálil svíčku místostarosta obce Ing. Peter Rybář, který přítomné přivítal.

Následovala píseň Teče voda teče v podání paní Razákové, která tuto oblíbenou skladbu prvního československého prezidenta T.G.Masaryka zahrála opravdu nádherně. O tom svědčil spontánní potlesk po jejím skončení. A poté krátké ohlédnutí do minulosti. Ing. Tůmová přítomným přiblížila historické okamžiky vzniku státu a dětem přednesla úryvek z pohádky O pejskovi a kočičce. V ní pejsek kočičce slovy Karla Čapka moc hezky popisuje proč je 28.říjen tak důležitý. Dětem při pohádce oči ve světlech lampionů jen zářily.

Slavnostní setkání bylo zakončeno již tradičně českou hymnou, kterou zazpívaly místní ženy-zpěvačky, včetně druhé, méně známé sloky.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily