Rozsvěcení vánočního stromku

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2007 > Rozsvěcení vánočního stromku
Premiéra dětského sboru Barvínek u obecního vánočního stromku            2.12.2007

O první adventní neděli 2. prosince se více jak stovka obyvatel Tachlovic nebo jejich přátel celá sešla na Jakubské návsi, kde byl krátce po setmění rozsvícen vánoční strom a představen betlém, který vytvořily místní maminky. Děti zvědavě nahlížely, aby viděli Ježíška v jesličkách, Marii s Josefem, tři krále i pastýře s ovečkami. Ve svitu osvětleného stromečku vypadal betlém úžasně a místní pěvně doufají, že v sychravém počasí letošní zimy dlouho vydrží a bude zdobit Tachlovice i příští roky.

Zažehnutí svítidel však předcházelo premiérové vystoupení místního dětského pěveckého souboru Barvínek. Pěvecký sbor složený z dětí školního věku z Tachlovic i blízkého okolí vznikl na konci října. Vede jej šikovná hudebnice paní Miloslava Razáková, která děti učí lidové písničky a koledy. Věří, že nadšení, které v mladých zpěváčcích v počátcích je, brzy nevyhasne a sbor se postupem času "prozpívá" mnohem dál. Děti zazpívaly pásmo známých koled a na závěr veselou písničkou o sněhulákovi přivítali Mikuláše. Svůj program předvedli i mladí hudebníci na zobcové flétny. Ti si zase pro Mikuláše připravili společně zahrané Rolničky, rolničky.  Potlesk sklidili všichni veliký a už teď se těší na další veřejné vystoupení. To je čeká za 14 dní , kdy budou tzv. předskokany profesionálnímu pěveckému sboru Slavoš z Berouna, který bude mít Adventní koncert  v sousedních Nučicích.

Po vystoupení přišel děti odměnit Mikuláš s Andělem a Čerty. Přišli o něco dříve než velí tradice, ale děti je rády viděly. Přinesli jim totiž balíčky se skladkostmi a ovocem , které dětem udělaly velkou radost. Dospělí se mezi tím občerstvovali svařeným vínem nebo čajem.

Rozsvěcení vánočního stromku se odehrálo v Tachlovicích již podruhé. Jelikož letos dorazilo ještě mnohem více lidí než loni, zdá se, že se toto milé setkání na počátku Adventu stane pro místní další pěknou předvánoční tradicí.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2023 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily