Vánoční dílny - výroba adventních věnců

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Vánoční dílny - výroba adventních věnců
Výroba adventních věnců            28.11.2008

V sobotu přrd první adventní nedělí jsme uspořádali v letošním roce již třetí tvůrčí dílnu. Po velikonoční, podzimní přišla  vánoční, která byla zaměřená na výrobu tradiční vánoční dekorace  a to adventních věnců.
Dana s Romanou připravily několik nádherných vzorků, aby se návštěvníci měli čí inspirovat, ale o zajímavé nápady nebyla vůbec nouze.

Díky štědřé nabídce  různých mašliček, zvonečků,rolniček ozdob, sušených pomerančů, korálků a dalších dekoračních materiálů si mohli všichni přítomní  vyrobit věnce dle vlastních přání. Spolek TOPAS zajistil zdarma nejen přízdoby, ale i korpusy a zelenou chvoj. Bohužel někteří návštěvníci  zneužili této příležitosti volného odběru a vyráběli si věnce jak na běžícícm pásu bez ohledu na ostatní. Tak se bohužel stalo, že v závěru, už byla nabídka značně omezená a někteří si odnášeli domů i 6 krásně nazdobených věnců zatímco jiní odcházeli se skromným věnečkem.

Nálada byla veskrze pracovní. Každý se soustředil na svůj výtvor a ani nevnímal hudební kulisu v podání reprodukovaných vánočních písniček Janka Ledeckého.Předzvěst blížících se svátků donesla paní Kubánková, která nelenila a donesla domácí pečení, které moc dobře chutnalo. Přišly většinou ženy, ale nechyběl ani jeden muž a několik mladých chlapců, jejichž výrobky vynikaly originalitou.

Ti nejmenšíse zabavili výrobou papírových vánočních ozdob na malý stromeček, který poté zdobil chodbu obecního úřadu.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily