Rozsvěcení stromečku

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Rozsvěcení stromečku
Rozsvěcení stromečku             29.11.2008

Počátek adventu započal v Tachlovicích slavnostně.  První adventní neděle byla věnována Stromku Milenia, který byl na Jakubské návsi zasazen v roce 2000 . Jeho slavnostní zdobení a následné rozsvěcení znamená pro místní občany společenskou událost.

 

Letošní rozsvěcení vánočního stromečku započalo již v 15.00 hod. Občané se scházeli však o něco dříve. Někteří pomáhali se zdobením a přípravou, jiní se začali zahřívat svařeným vínem nebo čajem. Krátce po třetí započal program, který měly plně v režii tachlovické děti. Ti nejmenší, z mateřské školy začaly kouzelnými básničkami. Po pásmu říkadel následovala písnička Vánoce vánoce přicházejí a roztomilé rozloučení s publikem. Vystřídali je školáci. Jejich recitace byla rozsáhlá a poutavá. Pro děti znamenala malou generálku na budoucí školní akademii, z jejíhož bohatého programu vybraly pro nedělní publikum jen malou část.

Krátkou přestávku mezi školáky a místním pěveckým sborem Barvínek, který se chystal na kombinované hudební a pěvecké vystoupení mohli přihlížející vyplnit nákupem školních výrobků v podobě přírodních svícnů a ozdob nebo keramických obrázků. A také vánočních perníčků.

 

Barvínek předvedl opět výborný program. Děti zpívaly a hrály na zobcové flétny a tak čas rychle utekl do setmění. Za své výkony byly účinkující i ostatní děti odměněny Mikulášem, Ten přišel i se svou družinou a dětem udělal velkou radost. Nejen, že každý dostal dárek, ale Mikuláš , Anděl i Čert byli hodní a s dětmi se fotografovali. A pak už nastal ten slavnostní okamžik rozsvěcení stromku. Jeho světelný kabát osvítil náves. Nádherně zazářil i přírodní betlém, který už loni pro obec vytvořily šikovně maminky.

 

Stovky malých světýlek na něm zářily jako světlušky. Dětem oči svítily, dospělí se těšili z jejich radosti i ze setkání se známými a přáteli, které na společném setkání potkali. Slavnostní odpoledne zakončila paní Razáková, která na závěr zahrála na trubku Tichou noc. Přítomní se však domů rozcházeli pomalu. Nespěchali a usmívali se, protože nejkrásnější období v roce, právě začalo.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily