Jarní dílny 2008

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Jarní dílny 2008
Jarní dílny 2008                      22.3. března

V sobotu 22. března se sešly více jak tři desítky párů šikovných rukou v zasedací místnosti obecního úřadu, aby společně vytvořily originální velikonoční dekorace. Přišly maminky s dětmi, ale i tatínkové, kteří ochotně ukazovali jak splétat správnou velikonoční pomlázku. Děti byly vzorné a svou práci braly velmi vážně. Barvičkami vymalovávaly sádrové velikonoční motivy ( to spíše kluci) nebo zdobily vlastní květináč s narciskou ( na to byly šikovnější holčičky). Maminky si za asistence hlavních pořadatelek paní Dana Bäumlové a Romany Hamborské zkoušely ubrouskovou technikou dozdobit keramický květináč nebo pomocí letovací pistole dekorovaly vrbové proutí a vajíčka. Zajímavé byly i věnce na stůl či dveře tvořené pouze vyfouklými vajíčky nazdobenými na desítky různých způsobů.

Pořadatelky měly nachystané nejen všemožné dekorace, které byly volně k dispozici, ale napečená byla i velikonoční nádivka. Paní Rabářová navíc přinesla vynikající plněné tvarohové šátečky, po kterých se jen zaprášilo. Bylo to zkrátka velice příjemné odpoledne, z nějž si každý domů hrně odnášel svůj výtvor. Ten se stal jistě nejkrásnější dekorací letošních velikonoc.

Příští dílny budou na podzim a tvořit se bude opět z přírodnin.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily