Odpoledne pro seniory

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Odpoledne pro seniory
Odpoledne pro seniory                  8.11.2008

Sobotní odpoledne bylo v Tachlovicích věnováno seniorům. I když nebyla to vlastně tak docela pravda.

Svou velkou premiéru před tachlovickým publikem prožil právě v sobotu dětský pěvecký soubor Barvínek. Přestože za svou krátkou existenci ( 9 měsíců) odzpíval již desítku veřejných vystoupení a obsadil krásné 4. místo v pěvecké soutěži Jarní petrklíč, v Tachlovicích v plné sestavě zpíval poprvé. Vedoucí souboru paní Miloslava Razáková vybrala směs lidových písniček, které provází člověk od útlého věku až po stáří a tak si posluchači s dětmi tiše pobrukovali. Barvínek byl výborný, znamenití byli i sólisté: Lucka Razáková, Kačka Šemberová i Fanda Mňuk.

Nejmladší generaci poté vystřídal oblíbený zpěvák pan Jiří Škvára, který pamětníkům připomněl písničky jejich mládí. Mnohé zvedli písničky ze židle a tak se brzy nevelká zasedací místnost obecního úřada zaplnila usmívajícími se tanečními páry.

V polovině produkce byla vyhlášena tombola o ceny koupené i darované a jelikož byla bohatá, téměř každý si odnášel domů buď sáček cukru nebo mouky, praktické kolíčky či mističky, ale i funkční zdobené hodiny nebo povlečení.

Písničková odpoledne pro nejstarší jsou v Tachlovicích velmi oblíbená a konají se pravidelně 2x do roka. Členky spolku TOPAS nachystají vždy drobné sladké občerstvení a tak čas u kávy, mezi sousedy a s písničkou dobře plyne. Takže na jaře zase nashledanou.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily