Rybářské závody

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Rybářské závody
Modrá je dobrá               7.6.2008

Pod modrou vlajkou mohli vyplout malí rybáři na tachlovický rybník v sobotu 7.června. Zde od 14 hodiny totiž začal již druhý rybářský den, který společně organizuje spolek TOPAS  se Sdružením přátel rybníka tachlovického. I letos se sešly téměř tři desítky rybářům kteří na roztodivné návnady chytali rybky všech velikostí. Nejmenší měla 12 centimetrů, ale ta největší skoro šedesát. Obě i s mnoha dalšími se však bezpečně vrátily zpátky do mokrého domova, neboť nikdo ze soutěžících netoužil po živé odměně. Hlavním lákadlem byly opravdické rybářské poháry s motivy rybníka, které se leskly na slunci jako největší poklady.

Prvenství obhájila malá Nikolka Vorlíčková z Mezouně, které v soutěži vyhrála i loni.

Kdo nechytal ryby opravdové, mohl chytat umělé v provizorním bazénku nebo si je nakreslit barevnými křídami. Konec odpoledne trochu pokazil déšť, který zhatil obřad rybářského pasování. I ten se však dokončil a čestnou rybářkou byla jmenována nejaktivnější maminka, která pomáhala svým dětem s lovem. Na dvě otázky s rybářskou tematikou odpověděla správně a tak byla pasována rybářským právem a, za již hustého deště, skončila v rybníce.

Rybářský den byl součástí projektu Duhový rok, který organizuje spolek TOPAS a je finančně podporován Středočeským krajem. Ovšem vedle těchto dvou institucí se na organizaci a financování podíleli i místní podnikatelé, rodiče a přátelé dobré nálady, kterým není život v obci lhostejný.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily