I na podzim se něco děje

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > I na podzim se něco děje

I když podzim nepatří mezi nejoblíbenější roční období a řada z vás si jistě dovede představit zábavnější měsíce, nemusí být vždy nezajímavým mezidobím mezi sluncem rozzářeným létem a vánočním cukrovím provoněnou zimou. Krásy paní  Přírody, která maluje červenými a žlutými barvami stromy a keře kam jen oko pohlédne, se může pěší i automobilista kochat na  procházkách i výletech, houbaři dokončují úspěšnou sezónu  a dětem padají kaštany přímo na hlavy. Těm, kteří by však nechtěli trávit volný čas přímo v přírodě, nebo je na ně zkrátka už příliš velká zima, nabízí Tachlovice řadu dalších aktivit, kterými obyvatelé obce i jejího okolí  mohou podzimní období zpestřit.

Z akcí, které pořádají v Tachlovicích si má možnost vybrat opravdu každý. Těm nejmenším je věnován například Lampionový průvod na konci října  nebo Rozsvěcení vánočního stromku  spojené s mikulášskou nadílkou v závěru listopadu. Rodiče se mohou k dětem přidat na Vánočních dílnách, které se letos díky brzkému počátku adventu konají také na konci listopadu. Nebo může celá rodina společně vyrazit vysadit strom do Dědečkova sadu v předvečer tachlovického posvícení. To bude navíc slavnostně zakončeno Posvícenským koncertem v místním kostele. Kdo by však dával přednost světštější zábavě, může si přijít zatancovat na Podzimní tancování nebo si jen tak poslechnout pěkné písničky v podání oblíbeného Jiřího Škváry. Ten pohladí ucho spíše starší generaci. Té se také poprvé přijde v plné kráse představit i místní dětský pěvecký sbor Barvínek a to v rámci Odpoledne pro seniory. Barvínek má za sebou sice již desítku veřejných vystoupeních, ale v Tachlovicích vystoupí v plné sestavě až nyní.

Jak je vidno, i na malé obci se dá kulturně a společensky žít a to i přesto, že za humny láká  velkoměsto. Ne každý však má chuť po celodenní práci trávit v umělém osvětlení večerní Prahy i svůj volný čas. Organizátoři, kterými je buď místní obecní úřad nebo občasné sdružení  budou každopádně rádi, za každého spokojeného návštěvníka.

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily