Podzimní dílny 2008

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Podzimní dílny 2008
Podzimní dílna         27.9.2008

Jakoby snad v Tachlovicích tušili, že poslední zářijový víkend patří mezi zbývající teplé dny letošního roku a sychravý podzim se začne hlásit o slovo. Uspořádání tvořivého odpoledne pro šikovné ruce především maminek a dětí,  bylo připomenutím té přívětivější tváře Podzimu.

Podzimní dílny byly zorganizovány spolkem TOPAS jako součást celoročního projektu Duhový rok, který je podporován Středočeským krajem a v jehož rámci se setkávají rodiče, děti a vůbec každý , kdo se chce něco naučit a zároveň příjemně strávit odpoledne.

 

V nevelkých prostorech zasedací místnosti místního obecního úřadu se v sobotu odpoledne sešly téměř více jak tři desítky párů šikovných rukou, které si pod vedením členek spolku TOPAS paní Dany Bäumlové a Romany Hamborské vyzkoušely, co vše lze dělat ze starého papíru a podzimních přírodnin. Z nevzhledné hromady starých noviny brzy vznikaly přebaly na květináče, stojánky na ubrousky nebo košíčky, které po nalakování byly k nerozeznání od proutěných originálů. Nápad vyrábět z tohoto materiálu vznikly z podnětu obecního úřadu, který se v  roce 2008 intenzivně věnoval problematice třídění a využití odpadů. Aby však společné tvoření bavilo i ty méně trpělivé  a hlavně děti, které přišly s maminkami a dvěma tatínky, mohl si každý dle své fantazie ozdobit i velké a menší květináčky celou řadou sušených trav, listím, dýněmi, šípky a ostatními přírodninami. Těmi byla místnost hojně zaplněna neboť vedle předem nachystaných donesl každý z účastníků, co na zahrádce nebo na vycházce našel a rád se s ostatními podělil.

 

Atmosféra setkání byla jako vždy velice příjemná. Místnost provoněly plody podzimu i společná káva a organizátorky se již nyní těší na adventní období, kdy se tvořivé dílny budou konat znovu. A že to bude v duchu hrozivě se blížících Vánoc, věří, že zavoní i první vánoční cukroví.

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily