Slet malých čarodějů a čarodějnic

TOPAS > Kontakt a archiv > Přehled akcí 2008 > Slet malých čarodějů a čarodějnic
Slet čarodějů a čarodějnic          26.4.2008

Historicky první slet čarodějů a čarodějnic se uskutečnil v Tachlovicích v sobotu 26.dubna letošního roku. Místem reje se stal areál bývalého koupaliště, který v současnosti funguje jako rekreační zóna s retenční nádrží, lavičkami a pískovištěm pro nejmenší. Prostor je ukryt pod kopcem ve spoustě zeleně a proto nemuseli mít postavy z pohádky strach z hluku a rámu frekventované silnice.

Možná proto, že jaro konečně ukázalo svou přívětivou tvář a hlavním hostem sletu byl čaroděj - profesionál , byla účast opravdu hojná. Malí čarodějové a čarodějnice pozorně shlédli vystoupení kouzelníka, který předváděl známé i méně známé čáry s kostkami. Největší úspěch čaroděj zaznamenal s ukázkami divokého ptactva ( sova, sýček, výr, papoušek), které však poslušně pózovalo fotografujícím rodičům a hrdě usedalo na ramena či předloktí dětí.

Po zajímavém vystoupení mistra kouzelnického následovalo vyhlášení nejpovedenější masky, opékání buřtů a krátce na to malí nezbedové hledali pozůstatky pravěkých ještěrů v pískovišti.

Na první pohled snadné zadání se proměnilo v neřešitelný úkol, s kterým později zápasili i tatínkové s lopatou, když celé pískoviště dokonale proházeli a přesto poslední dinosauří kůstky nenašli. Asi byly kosti začarované  a zmizely J

Konec hezkého odpoledne náležel zapalování vatry s figurou čarodějnice na vrcholu. Ani to nebylo snadné, neboť vytrvalý déšť z předcházejícího dne, proměnil hromadu křoví v mokrou horu, kde se plamének podařilo zažehnout až po dlouhých minutách. Nicméně, vše se povedlo, oheň vzplál i když za účasti už jen hrstky vytrvalců.

Letošní účast přesvědčila pořadatele ze spolku TOPAS o tom, že zájem ze strany občanů obce o akce tohoto druhu roste. Na příští čarodějnický slet proto zajistí více místa na sezení, časnější zažehnutí hranice a program i pro rodiče. Závěrem patří velký dík za pomoc každému, kdo z řad návštěvníků sletu přiložil pomocnou ruku a to hlavně v neočekávaných situacích (hledání poslední kůstky dinosaura, zapalování vatry, i zapadnuvší pohotovostní vozidlo). Ještě jednou dík a příště nashle !

 

 

Aktuality

 • Kalendář Topas
  S radostí Vám oznamujeme, že Topas po 10-ti letech vydal kalendář Tachlovic. Kdo by měl zájem o koupi prodejní místa jsou obecní úřad Tachlovice, Restaurace Na Vrškách, obecní knihovna, nebo se zeptejte členů spolku :-) Prodejní cena je 80 Kč. Použité fotografie jsou z Tachlovic.
  18. 9. 2017
 • Kurz první pomoci
  Nejste si jisti, zda byste dokázali správně a včas poskytnout první pomoc ? Přijďte se podívat na přednášku o tom jak správně a efektivně postupovat při úrazech dětí i dospělých
  14. 6. 2016
 • Pojďte nám pomoct :)
  Přijďte nám pomoci při přípravě našich akcí - uvítáme každou ruku. Opravdu každou ... :)
  27. 4. 2016

archiv novinek | rss verze

Najděte vašim dětem pohádky online - kreslené pohádky pro děti na jednom místě

Napište nám:
j.hilleova@seznam.cz

Spolupracujeme

Za pomoc při zahradních slavnostech děkujeme firmě Vladeko, která nám bezplatně zapůjčila Zahradní nábytek

Podporujeme projekt Miniškolky seznam fungujích miniškolek v ČR

Weber World s Grily Weber Tachlovice a OC Harfa Praha

Mapa stránek | Copyright © 2008-2024 Topas Tachlovice | Webdesign od nete.cz | Dětská hřiště | Dětská pískoviště | Pergoly | Lávové grily